www.e30.6f.sk
Zobrazit Temu
 Tlacit temu
[E30 316i] Diamantschwarz
Kraken
Tak som sa rozhodol založiť príbeh tejto mojej E30, možno z nej raz niečo bude tak nech to tu máme od začiatku.

Je to 316i M40, momentálne nepojazdné keďže sa bývalému majiteľovi roztrhol rozvodový remeň a pravdepodobne sú krivé ventily. V minulosti bolo ľahko buchnuté na predok a následne neodborne opravené nejakým mechanikom, takže teraz tam je predný nárazník z chromáka. Čelo je ale pôvodné len tak chabo narovnané a ľavý blatník bol tiež striekaný, inak nič vážne, treba vymeniť čelo, nárazník a všetko to dopasovať. Okrem toho je chybyčkou krásy ešte zadný ľavý lem, ktorý tiež niekto prestriekal. Karoséria je inak na E30 celkom zachovalá, i keď na starých známych miestach hrdza je, nečaká ju žiadne veľké vyváranie. Interiér je relatívne zachovalý ale má pár chybyčiek krásy, no sú to len detaily. Takisto je tam pár doplnkov, ktoré pôjdu preč, no poťah sedadla a volantu mi vyhovuje keďže počas opráv budem musieť pár krát sadnúť do auta v montérkach.

Stručná história auta je asi taká že auto bolo ako nové kúpené v Taliansku, v roku 2001 bolo dovezené do SR a po dovoze ho kúpil kamarát, s ktorým som sa zoznámil až neskôr vpodstate vďaka tomuto autu. Auto garážoval a posledné 2 roky stálo v garáži kôli roztrhnutému rozvodovému remeňu. Nedávno sa ho rozhodol predať a nejako sme sa dohodli.

S autom nemám žiadne prehnané plány, bude to taká decentná skoro sériovka. Predstavu už nejakú cca mám. Pôjde to ale pomaly keďže som momentálne nezamestnaný tak čas by aj bol no financií je pomenej. Takisto zima ma bude ešte chvíľu dosť brzdiť.


Výbava:
Colour DIAMANTSCHWARZ METALLIC (181)
Upholstery (0373)
Prod.date 1990-02-19

S199A Without catalytic converter
S219A Sport leather steering wheel, 380 mm
S226A Sports suspension settings
S270A Wider tyres
S300A Central locking with antitheft system
S339A Shadow-Line
S350A Therm. insulat. glass green
S410A Window lifts, electric, front
S520A Fog lights
S545A Tachometer,km/h speedo.,as with clock+EC
S725A EDITION "EXECUTIVE" ZE
S750 BASISUMFANG FUER EDITION
L814A NATIONAL VERSION ITALY
S958 Interne Kabelbaumauswertung


A tu je fotka chvíľku po tom čo mi ho doviezli na odťahovke.
Kraken attached the following obrazok:
2012-12-15_112015.jpg
 
Kraken
Pridám ešte pár fotiek, ktoré boli v inzeráte.
Kraken attached the following obrazky:
p5080043.jpg p5080051.jpg p5010152.jpg 060920081469.jpg p5010155.jpg p5010156.jpg
 
Kraken
Momentálny stav motora: Pravdepodobne krivé ventily, kamarát (predošlý majiteľ) to začal rozoberať ale nakoniec sa na to vykašľal, takže sanie a veci okolo toho mám v kufri. Tento motor ale opravovať nebudem keďže v garáži sa mi váľa druhý.
Kraken attached the following obrazky:
2012-12-29_150931.jpg 2012-12-29_150943.jpg 2012-12-29_151052.jpg
 
Kraken
Dnes som mal hodinku času tak som narýchlo prehodil sedadlá. Vodičovú som dal tmavosivú sportsitze, ale bude tam kým nedám dokopy druhú svetlejšiu sivú sportsitze ktorá pasuje k ostatným sedadlám. Na spolujazdcovej musím ešte dať dokopy koľajničky takže tú som zatiaľ nezaložil. Sú teraz trocha špinavé ale tepovanie budem riešiť až na jar.
Kraken attached the following obrazky:
p1070046.jpg p1070048.jpg p1070052.jpg p1070056.jpg
 
Kraken
Postupne si pripravujem nejaké maličkosti okolo motora, ak treba niečo prečistiť, premazať, skontrolovať. Nejaké maličkosti čo si zoberiem domov na večer.

Ventil voľnobežných otáčok (ICV - Idle Control Valve)
Kraken attached the following obrazky:
p1070069.jpg p1070072.jpg
 
Kraken
Keďže RJ už bola otváraná tak som neodolal a nakukol som aj ja, dal som dole aj spodný kryt a zo spodnej strany je trocha zaoxidovaná tak to trocha prečistím.
Kraken attached the following obrazky:
p1070082wwwww.jpg p1070082wwwww_1.jpg
 
Kraken
Vyčistené, poskladané.
Kraken attached the following obrazky:
316i_rj_1.jpg 316i_rj_2.jpg
 
Kraken
Pokračujeme, rozobraté, vyčistené, poskladané. Zajtra ešte kúpim nové hadičky.
Kraken attached the following obrazky:
podtlak1.jpg podtlak2.jpg podtlak3.jpg
 
Kraken
Popozeral som vstreky či niesu nejako zanesené. Filtriky úplne vporiadku aj trysky sú čisté, o krúžky tiež vporiadku, tak som ich ešte očistil zvonka a založil.
Kraken attached the following obrazky:
vstreky1.jpg vstreky2.jpg
 
66johny99
tie sedačky ticho závidím Smile autíčko chce trochu času, lásky a peňazí a bude z neho tricka na pohľadanie, no ja už 1,6-ku vidieť nechcem odkedy som ju mal v 36-ke Smejko
 
Kraken
1,6 už tam dlho nebude, len čakám na lepšie počasie
 
66johny99
veď som dúfal, že ten druhý motor čo máš nebude 1,6-ka Smejko čo to máš za motor?
 
Kraken
No nieje to nič prevratné iba trocha lepší motor, 1,8 litra, 16 ventilov čiže M42 z 318is E36, mal som taký v e36 a tam mi celkom aj stačil a s e30 kasňou by mala ísť M42 lepšie. Hlavne aby šlapal tak ako má.
 
66johny99
tak to už pôjde celkom slušne, a hlavne oproti 1,6-ke Smejko
 
Kraken
Na také bežné vozenie stačí.

Akurát teraz sa tu bavím s vekom ventilov. Chcel som ho vyleštiť no bývalý majiteľ z neho dával dole farbu dosť hrubým spôsobom tak sú tam poriadne ryhy. Tak to asi nastriekam plničom a strieknem to nejakou farbou, pravdepodobne čiernou no možno vymyslím aj niečo iné, ale nechcem žiadnu kikiriki farbu. Ak by niekto mal nejaký dobrý nápad, prípadne hodte odkaz na nejakú fotku.

Okrem čiernej premýšľam ešte nad nejakou takouto farbou.

cdn.speedhunters.com/wp-content/uploads/2009/07/TP09-235.jpg
 
66johny99
tá červená nevyzerá podľa mňa vôbec zle Smile
 
Kraken
alebo potom ešte pripadá do úvahy takáto modrá cca
Kraken attached the following obrazok:
i5t5xx.jpg
 
66johny99
tá modrá je brutálna, ale stále mi to evokuje japonské turbosráče Smejko
 
Arnold
Co tak origo striebornu? Popr. ciernu/ cervenu + cervenu rozperu k tomu Smile
E30 325i
 
Kraken
origo strieborna sa mi na tom nejako nepaci, najviac ma to taha k tej bordovej, ved to je len doplnok, kedykolvek sa to da prestriekat na inu farbu, ešte sa aj tak poradím s kamošom čo strieka autá, lebo ak sú tie ryhy také že ich ani plnič neprekryje tak pôjde veko do matnej čiernej
 
Ist na Forum:
INSERT command denied to user 'tommy318'@'kocicka.stable.cz' for table 'fusion65lvD_online'
Online
» Hostí Online: 0

» Členov Online: 0

» Registrovaní členovia: 2,354
» Najnovší člen: AndrewPlown