www.e30.6f.sk
Zobrazit Temu
 Tlacit temu
Lambda sonda M10B18
Matty110R
Mam e30 M10B18 r.v. 10/1986 asi Le-jetronic nwm, ma kat.
1. Asi pred tyzdnom som prešiel cez vačšiu mlaku (asi 15cm vody), mohla sa lambda niak znefunkčnit/pokazit? lebo sa mi zda ze dost stupla spotreba.
2. Niekde som čital ze pasuje lambda sonda s feldy? je to pravda? s ktorej 1.3 ci 1.6?

Dik za rady.
www.facebook.com/vtables
 
Arnold
Kup origo BMW a mas pokoj.
E30 325i
 
Kraken
Tak lambda by sa nemala poškodiť po prejdení mlaky, skôr možno nejaká chyba v kábliku, treba popozerať či niekde neje zaoxidovaný alebo prerušený, pozri konektor.

Ako sa ti zdá že ti stúpla spotreba? Meral si ju?
 
Matty110R
No meral som ju vyšla cca 12 litrov, ale možno to je aj tym ze som nekvalitny benzin natankoval lebo pumpa co je u nas, tak kedysi do nadrzi presakovala voda a teraz v zime ked som tam bol mi nesiel tankovat benzin a predavac mi nato povedal ze 4ka stojan zvykne zamrzat - takze jedna rada netankujte v Modre (okres PK) ja som tam iba z nudze tankoval.

A inak konektor od lambdy je kam pripojeny? mozte mi to zakruzkovat na obrazku motora, lebo tam kde je vzduchovy filter na tom kryte mam pripevneny niaky kabel s konektorom ktory nieje nikam zapojeny nwm co to je. Motor sa sprava normalne, iba ked otvorim viecko veka ventilov tak sa nic nezmeni.
www.facebook.com/vtables
 
Arnold
Ak otvoris viecko tak sa ho motor snazi pricicnut naspat? Je tam podtlak?
E30 325i
 
Matty110R
Neni tam podtlak
www.facebook.com/vtables
 
Kraken
tak konektor lambdy u motorov M40 bol pri baterke, neviem ako je to u M10, odfoť motor a možno ho tam bude vidno, a odfoť aj ten konektor ktorý nemáš zapojený

spotreba 12 litrov by bola normálna ak by si jazdil iba v meste a trasy tak do 10km
 
Matty110R
zakružkoval som ho, fotka je mala to je este z inzeratu ked som ho kupoval
img545.imageshack.us/img545/7662/konektorq.jpg

Uploaded with ImageShack.us
www.facebook.com/vtables
 
Ist na Forum:
INSERT command denied to user 'tommy318'@'kocicka.stable.cz' for table 'fusion65lvD_online'
Online
» Hostí Online: 0

» Členov Online: 0

» Registrovaní členovia: 2,354
» Najnovší člen: AndrewPlown